kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja
kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

Misja szkoły

Nauczyciele

Sukcesy

Projekty

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe klas 4-8

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszych zajęć pozalekcyjnych.

Muzyczna Sfera - klasy 4-6

chór szkolny – ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, praca nad repertuarem wielogłosowym, występy szkolne i pozaszkolne

„Byle do przerwy” - spotkania w redakcji - klasy 4-6

Nie masz szczególnych oporów przed pisaniem? Chętnie dzielisz się z innymi swoimi pomysłami?
Lubisz spotkania z ciekawymi ludźmi?
Przyjdź do nas!
Poznasz tu: świat mediów i tajniki dziennikarstwa, ciekawych, kreatywnych ludzi, sposoby pozyskiwania informacji. Odkryjesz w sobie: własne możliwości redaktorskie, talent pisarski, duszę dziennikarza. Koło dziennikarskie zaprasza!

Sfera sportu - kalsy 1-6

Zajęcia ogólnorozwojowe oparte na grach i zabawach ruchowych. W programie nauka podstawowych elementów techniki halowych gier zespołowych, nauka gry i jej przepisów. Uczniowie zwiększają swoją sprawność ogólną oraz nabywają konkretne umiejętności w zakresie halowych gier zespołowych, aktywnie spędzając czas i ucząc się współpracy w grupie.

Sfera sztuki - klasy 1-6

Świat bez sztuk plastycznych byłby szary, smutny, pozbawiony wszelkich emocji i doznań estetycznych. Nigdy się na to nie zgodzimy! Nadszedł czas na SFERĘ SZTUKI. Wiem, że potraficie i chcecie tworzyć. Proponuję zajęcia, podczas których poznamy wszystkie techniki plastyczne. Będziemy zatem malować obrazy na płótnie, lepić w glinie samoutwardzalnej, malować na szkle, tworzyć grafiki i rysować węglem. Będziemy szyć, dekorować koszulki bawełniane, projektować maskotki i kukiełki. Stworzymy własne projekty i elementy scenografii. Udekorujemy drewniane szkatułki techniką decoupage, stworzymy formy dekoracyjne i okolicznościowe i oczywiście formy przestrzenne…i jeszcze reliefy z wykorzystaniem różnych materiałów…i jeszcze…..pomysłów mam milion..Pamiętajcie, poznawanie i rozumienie sztuki, poznawanie własnych możliwości to najwspanialsza przygoda, jaką możemy przeżyć. Zapraszam serdecznie.

Grafika komputerowa – podstawy - klasy 4

Nauka podstaw pracy w programach, paint, pixlr gimp. Praca na warstwach, zastosowanie masek i narzędzi do selekcji. Tworzenie fotomontażu, retuszu i własnych kompozycji.

Detektywi historii - klasy 4

Twórcze zajęcia, czerpiące wzorce z nauk pomocniczych historii.
Np. tworzenie „starego” papieru i dokumentów, papirusów, zwojów pergaminowych; mumii; makiet budowli starożytnych lub średniowiecznych; próby pisania piórem ptasim; tworzenie karykatur władców; zabawy w archeologów – restaurowanie rozbitego naczynia, tworzenie naczyń z masy solnej; tworzenie dawnej biżuterii, projektowanie strojów z epoki itp.

Chrobry TV - klasy 5-6

W ramach zajęć uczniowie dokumentują ciekawe wydarzenia z życia szkolnego.
Uczą się nagrywania, kadrowania i montażu filmu z pomocą zaproszonych profesjonalnych kamerzystów i operatorów. Co miesiąc na stronie internetowej szkoły publikowany jest odcinek „Chrobry TV”. Zajęcia odbywają się w pracowni informatycznej.

Proyecto espańol

Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat języka hiszpańskiego i kultury hiszpańskojęzycznych. Jest to kultura pełna słońca, muzyki, radości, życzliwych i otwartych ludzi- w takiej atmosferze pracujemy na naszych lekcjach. Kładziemy nacisk na komunikację i pełne zanurzenie w języku już od pierwszych lekcji.