kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja
kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

W dniu 21 września 2023 roku klasa 8b miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w Lubelskim Festiwalu Nauki. Nasza przygoda odbyła się na terenie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dokładniej w Wydziale Farmaceutycznym oraz w Collegium Pharmaceuticum. Całe wydarzenie towarzyszyła nam nasza nauczycielka chemii, dr. Agnieszka Grądzielewska.

Autorzy Projektu:

  • dr Sara Janowska (kierownik),
  • mgr Paweł Kozyra

Tematem warsztatów, w których braliśmy udział, była „Chemia organiczna od kuchni.” To była niezwykła okazja, aby dowiedzieć się więcej o tajemnicach chemii organicznej i przeprowadzić samodzielnie eksperymenty w profesjonalnym laboratorium.

Podczas warsztatów mieliśmy okazję wykonywać różnorodne eksperymenty chemiczne. Dowiedzieliśmy się, jakie reakcje zachodzą w organizmach, jakie substancje są wykorzystywane w farmacji i przemyśle kosmetycznym. To była prawdziwa lekcja chemii „od kuchni,” gdzie poznawaliśmy praktyczne zastosowania tej nauki.

Najbardziej zapadającym w pamięć doświadczeniem była synteza prostej substancji chemicznej, którą każdy z nas mógł wykonać samodzielnie pod czujnym okiem ekspertów. To była okazja, aby poczuć się jak prawdziwi chemicy i doświadczyć magii chemicznych reakcji.

Dziękujemy autorom projektu oraz naszej nauczycielce opiekunowi, dr. Agnieszce Grądzielewskiej, za tę fascynującą lekcję chemii i możliwość uczestnictwa w Lubelskim Festiwalu Nauki. To było niezwykłe doświadczenie, które na pewno rozszerzyło naszą wiedzę i pasję do nauk przyrodniczych.

SP Chrobry

Misja szkoły

Sukcesy

Nauczyciele

Projekty

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy

Infolinia
785 885 300