kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja
kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy

Infolinia
785 885 300

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

SP Chrobry

Misja szkoły

Sukcesy

Nauczyciele

Projekty

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Tym razem – nietypowo – zaprosiliśmy do zaprezentowania swojego talentu dwie osoby: Paulinę Szember z klasy 6b oraz jej mamę, panią Katarzyną Szember. Pasją Pauliny i jej mamy jest malarstwo. Dla wielbicieli sztuki będziemy mieć wkrótce nie lada gratkę – trzy prace zostaną wystawione na szkolną aukcję dobroczynną. Szczegóły już niebawem, a tymczasem oddajemy głos Paulinie i jej mamie.

 

Przygodę z płótnem i pędzlem rozpoczęłyśmy około 2,5 roku temu. Pierwsza do szkoły malarstwa uczęszczała Paulinka, a pół roku później za namową córki również ja podjęłam wyzwanie.

Paulinka maluje farbami akrylowymi. Najbardziej lubi obrazy zwierząt, chętnie maluje postacie kobiet, ale podejmuje również próby przedstawiania krajobrazów. Malarstwo dla Paulinki to synonim dobrej zabawy i sposób na spędzenie wolnego czasu.

Ja preferuję  malarstwo olejne, najczęściej wybieram pejzaże. Malowanie to dla mnie czas wyciszenia, refleksji i spojrzenia na wiele spraw z innej perspektywy.

Wspólna pasja zbliża nas do siebie każdego dnia. Dzielimy się spostrzeżeniami dotyczącymi technik i sposobów malowania, podpowiadamy sobie, co udoskonalić w obrazach, wspólnie wybieramy pędzle i kolory farb. Miłość do malarstwa wzmacnia dodatkowo  poczucie więzi matki i córki, uwrażliwia i pomaga lepiej rozumieć siebie nawzajem.

Katarzyna Szember

Obrazy Pauliny

 

Obrazy pani Katarzyny