kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja
kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

W dniach 3-4 kwietnia 2023 r. w ramach realizacji projektu „Mózg rządzi!” odbyły się w szkole warsztaty dla uczniów „Jak uczyć się szybko i skutecznie?”. Zostały przeprowadzone pod hasłem „Bądź jak Kopernik!” w związku z obchodzonym Rokiem Mikołaja Kopernika i przyjęły formę szkolnego festynu naukowego.

Uczniowie klas 4-6 zaprezentowali swoją wiedzę na temat umiejętności uczenia się, tworząc mapy myśli uwzględniające różne aspekty tego zagadnienia. W kolejnych modułach wykorzystali swoją wiedzę w praktyce. Wykorzystana została metoda gamifikacji. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z postacią Mikołaja Kopernika, wymagające dokonywania różnorodnych operacji myślowych. W następnej części samodzielnie przygotowali śniadanie zdrowe dla mózgu. W kolejnej wzięli udział w zajęciach sportowych „Joga dla mózgu”.

Uczniowie klas 7-8 sami prowadzili dla młodszych kolegów warsztaty na temat szybkiego uczenia się języka angielskiego oraz popularyzujące naukę fizyki i chemii.

Uczniowie klas 1-3 poznali zasady działania mózgu, obejrzeli prezentację skutecznych metod ułatwiających uczenie się przedstawionych w formie zabaw, które następnie uczniowie wraz z nauczycielami mogli wypróbować samodzielnie w klasach. Dzieci budowały rakiety kosmiczne z klocków, tworzyły na korytarzu kosmos i Układ Słoneczny przeliczony w odpowiedniej skali. Odbyły się pokazy dotyczące iluzji optycznej, następnie dzieci przeniosły się w świat zmysłów, gdzie próbowały różnych smakołyków, rozpoznawały rozmaite smaki, wąchały zapachy, dotykały przedmioty o różnych fakturach. Uczestniczyli też w treningu uważności, ćwiczyli prawidłowy oddech i chwilowe wyciszenie.