kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja
kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

W dniach 3-4 kwietnia 2023 r. w ramach realizacji projektu „Mózg rządzi!” odbyły się w szkole warsztaty dla uczniów „Jak uczyć się szybko i skutecznie?”. Zostały przeprowadzone pod hasłem „Bądź jak Kopernik!” w związku z obchodzonym Rokiem Mikołaja Kopernika i przyjęły formę szkolnego festynu naukowego.

Uczniowie klas 4-6 zaprezentowali swoją wiedzę na temat umiejętności uczenia się, tworząc mapy myśli uwzględniające różne aspekty tego zagadnienia. W kolejnych modułach wykorzystali swoją wiedzę w praktyce. Wykorzystana została metoda gamifikacji. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z postacią Mikołaja Kopernika, wymagające dokonywania różnorodnych operacji myślowych. W następnej części samodzielnie przygotowali śniadanie zdrowe dla mózgu. W kolejnej wzięli udział w zajęciach sportowych „Joga dla mózgu”.

Uczniowie klas 7-8 sami prowadzili dla młodszych kolegów warsztaty na temat szybkiego uczenia się języka angielskiego oraz popularyzujące naukę fizyki i chemii.

Uczniowie klas 1-3 poznali zasady działania mózgu, obejrzeli prezentację skutecznych metod ułatwiających uczenie się przedstawionych w formie zabaw, które następnie uczniowie wraz z nauczycielami mogli wypróbować samodzielnie w klasach. Dzieci budowały rakiety kosmiczne z klocków, tworzyły na korytarzu kosmos i Układ Słoneczny przeliczony w odpowiedniej skali. Odbyły się pokazy dotyczące iluzji optycznej, następnie dzieci przeniosły się w świat zmysłów, gdzie próbowały różnych smakołyków, rozpoznawały rozmaite smaki, wąchały zapachy, dotykały przedmioty o różnych fakturach. Uczestniczyli też w treningu uważności, ćwiczyli prawidłowy oddech i chwilowe wyciszenie.

SP Chrobry

Misja szkoły

Sukcesy

Nauczyciele

Projekty

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy

Infolinia
785 885 300