kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja
kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy

Infolinia
785 885 300

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

SP Chrobry

Misja szkoły

Sukcesy

Nauczyciele

Projekty

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Od kwietnia 2022 r. Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie realizuje projekt „Mózg rządzi!” – kształcenie umiejętności uczenia się jako jednej z umiejętności kluczowych warunkujących powodzenie w przyszłym życiu społecznym i zawodowym współfinansowany ze środków mechanizmu finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa. Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 75 000 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. 12 kwietnia 2024 r. w Centrum ECOTECH-COMPLEX UMCS odbyła się konferencja podsumowująca projekt. Wzięli w niej udział: pan Tomasz Szabłowski – Lubelski Kurator Oświaty, dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy i psychologowie lubelskich szkół oraz rodzice uczniów.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia pani Evy Steen – przedstawicielki Raadvise AS, instytucji partnerskiej z Norwegii. Pani Eva przedstawiła wypracowaną w ramach realizacji projektu koncepcję systemu pomocy społecznej dla uczniów ze specyficznymi problemami w uczeniu się, z niepełnosprawnościami, z obniżonymi funkcjami poznawczymi, chorobami przewlekłymi i problemami w sferze psychiczno-emocjonalnej. Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu  „Z czym się mierzą uczniowie w obecnych czasach?”zaprezentowanego przez dr. Wiesława Poleszaka, profesora  Lubelskiej Akademii WSEI. Dr Dorota Sikora, psycholog ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie wystąpiła z wykładem „Mądry dorosły – budowanie konstruktywnych relacji z dziećmi i młodzieżą”. Nauczycielki: Olga Kapica i Jolanta Dzięcioł wraz z uczniami klas 2c i 4a zaprezentowały w formie pokazu fragmentu lekcji metody sprzyjające uczeniu się. W dobry nastrój wprowadzały uczestników utalentowane muzycznie uczennice: Pola Zawadzka i Maja Walkiewicz. Na koniec koordynator projektu – Maria Chaciołka przedstawiła podsumowanie działań projektowych
oraz wnioski i rekomendacje płynące z realizacji projektu. Pan Waldemar Leszcz, prezes Educo BSH podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w projekt i wyraził przekonanie, że jego realizacja wpłynie pozytywnie na jakość pracy szkoły.