kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja
kontakt

785 885 300

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy

Infolinia
785 885 300

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

SP Chrobry

Misja szkoły

Sukcesy

Nauczyciele

Projekty

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

4 marca 2024 r. uczniowie klas 8 wybrali się na Politechnikę Lubelską, aby wziąć udział w obchodach Dnia Inżyniera. Jego ideą jest docenienie znaczącego wkładu inżynierów w codzienne życie oraz na podkreśleniu kluczowej roli wiedzy technicznej w rozwoju społecznym i gospodarczym.

Rozpoczęcie Światowego Dnia Inżyniera na Politechnice Lubelskiej miało miejsce o godz. 9.00 w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii. Na początku uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu „Na podbój przyszłości”, podczas którego dowiedzieli się, czym zajmują się inżynierowie oraz jakie jest ich znaczenie dla społeczeństwa. Po wykładzie uczniowie wzięli udział w konkursie. Nagrody wygrały Asia i Julka z 8a.

Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach i pokazach, które w sposób przystępny i ciekawy pokazywały świat nauki i techniki. Wielkie wrażenie zrobiły niezwykłe pojazdy „made in Politechnika” przeznaczone do trudnego terenu, poruszające się na kołach, półgąsienicowe i gąsienicowe, takie jak: Buggy 4×4, Żuk 6×6, Rudy 105B czy Rysiek 8×8.